SALİH MEMİŞOĞLU

Resmi Websitesi

  • Bu konu çok önemli olduğu kadar faydalı, faydalı olduğu kadar da tehlikelidir. Kısaca görülmeyen voltajı belli olmayan bir elektrik ve neyle ne zaman nasıl karşılaşacağnızı  önceden tesbit  edemezsiniz. Bu konuda  şahsen ben araştırmalarımda çok şeylere şahit oldum.

     

    Bir defa her ne olursa olsun Allah’ın yardımı olmadan hiçbir yaprak kıpırdamaz ama maalesef insanlar bu tür varlıklarla konuşmaya davetiye kurmaya meraklı  oluyorlar.Bir defa halis niyet iyi amel önemli ve bunun yanında daha önce bu işle uğraşmış bilgisi kuvvetli olan iyi bir üstad şarttır. Çünkü sizin karşınıza görüşme anında neyin nasıl çıkacağını bilemezsiniz.


  • Değerli okurlarımız Geçen yazımızdan gördüğümüz ilgi ve istekler üzerine bu yazımıza büyü ve büyücülerden bahsederek devam edeceğiz. 

    BÜYÜ VE BÜYÜ ÇEŞİTLERİ İslam da Büyü : bir insanı istenilen şeyi yapmaya sevk eden gizli kuvvet tabiata aykırı haller vücuda getirilen etkiler diye adlandırılmıştır. Osmanlıda ise büyü doğa üstü güçlerin varlığına inanmak olarak adlandırılır. Biraz büyüden ve büyü çeşitlerinden bahsedelim. Semavi kuvvetleri ve yer gücünü birbirine karıştırarak yapılan büyü vardır buna tılsım veya babil sihri denir. Gök cisimlerine büyük kuvvetler atfederek ve yıldızlara tapan kettanilerin yanlış ve sapık inançlarını yok etmek için gönderilen hz. İbrahim yıldızlarla ilgili bilgilerin sihir yapmada kullanılmasını yasaklamıştı. Evham büyüsü ise . kişinin kendi ruhunu temizlemesiyle birlikte başka bedenler üzerinde etki yapabileceğine inanıp hatta bu amacına ulaşmak içinde uzlete çekilip riyazetler yaparlar. Cinlerden faydalanarak yapılan büyü : filozoflar cinlerin varlığını inkar etmemiş ancak onlarla irtibat kurup kuramayacakları konusunda kesin bir karara varmamışlardır. Ancak bilinen o ki cinlerle irtibat konusunu inkar etmemek gerekir. Bunların akabinde kısa bir şekilde büyü ve büyü kavramlarını anlatmak istiyorum.


  • Kıymetli okurlarımız , içinde bulunduğumuz  evveli rahmet ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan  mübarek ramazan ayının    cümle ümmeti muhammede insanlık alemine hayırlar getirmesini rabbimizden niyaz ederek yazımıza başlamak isterim